Don Bosco medzi nami

Laura v Dubnici nad Váhom sa od 6. do 10. júla 2020 premenila pre viac ako sto ľudí na Turín z 19. storočia. Prímestský tábor sa totiž niesol v znamení Don Bosca.

V pondelok sa deti stretli s turínskou šľachtou, kráľovskou rodinou, ale aj s turínskou biedou a malými gangami. Nechali sa k nim zláka a onedlho skončili za mrežami. Vo väzení však stretli Don Bosca. ktorý ich tam navštevoval a snažil sa im pomáhať. Jeden chlapec  mu potom povedal: „Ty si z celého väzenia ten najlepší kamarát!“

Don Boscovi sa podarilo vybaviť spravodlivosť a slobodu pre týchto mladých, a tak začala ich snaha o oratko. Stálo ich to veľa síl a trpezlivosti, sťahovali sa aspoň štyrikrát, ale nakoniec našli Pinardiho kôlničku priamo na Valdoccu v Laure.

Začala sa tvoriť veľká oratkovská rodina a tá potrebovala aj mamu. Don Bosco teda zavolal svoju mamu, mamu Margita a všetci spolu išli na rodinný výlet na Hričovský hrad.

 Ďalší deň sme sa usilovali v Don Boscovej škole, aby sme potom mali šancu získať vysnívané zamestnanie. Z práce sa všetci vrátili natešení a aj naši majstri boli s nami spokojní. Posledný deň tábora Don Bosco ledva ledva zabránil deťom a mladým vykradnúť banku. Chceli mu totiž pomôcť splatiť dlhy, ktoré mal kvôli nim. Don Bosco však stále opakoval: „Dôverujte Panne Márii a uvidíte, čo sú to zázraky.“ A mal veru pravdu. Peniaze prišli presne v pravý čas a všetci to veľkolepo oslávili.

 Tábor sa teda končil vďačnosťou za všetky deti, animátorov, sestry, bratov, ale aj rodičov a ďalších „majstrov“, ktorí pomohli akýmkoľvek spôsobom. Tešíme sa znova nabudúce!

Toto podujatie bolo podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže

Laura